ma: július 31.
Oszkár napja van
felhasználó név:*
jelszó:*
felhasználó létrehozása
elfelejtett jelszó
Szégyenfal

Nem ajánlott irodák

Ingatlanszakmát lejárató oldalak

Ingatlandepo.com   

Ingatlanbazar.com 

 

 

Nem illik a bolondnak az ékes beszéd; még kevésbbé a tisztességesnek a hazug beszéd.

Péld 17,7
Földhivatalok
Főoldal »


BLOG


közvetítő és értékbecslő

Balatonlelle, Petőfi u. 3763/2

+36 20-9283 266, +36 20 776 24 64
e-mail küldése

2008.01.21 05:57 | info | nyilvános | hozzászólások (8) Szólj hozzá » | Ismerősnek elküldöm

Egyes becslések szerint jelenleg minden 2. ingatlanos szakember illegálisan dolgozik, mivel nincs regisztrálva a Megyei Ingatlanközvetítői Névjegyzékbe, se a Megyei Ingatlanvagyon-értékelő és Közvetítő névjegyzékbe. A törvény nem ismert széleskörben, ezért azt sokan a szakemberek közül sem ismerik. Az internetes Ingatlanközvetítői Névjegyzék azért jött létre, hogy azokat, akik hivatalosan regisztráltak a Megyei Névjegyzékbe, valamint az Ingatlanvagyon-értékelő és Közvetítői Névjegyzékben, meg lehessen találni, a fotók és a leírások alapján a megbízók megkülönböztethessék a csalóktól, választhassanak közülük.

Továbbá rendkívül sok szolgáltatást vehet igénybe, aki regisztrál

  • pl. értékbecslői adatbázis-csere használat,
  • saját anyagok feltöltése az 5x5.hu oldalra,
  • saját blogot nyithat,
  • fotóval megjelnítheti a hirdetéseit,
  • a magyarországi legnagyobb, több. mint 900 fős levelezőlistát használhatja ajánlatai egymás közötti megjelenítésére,
  •  egyszerűen beléphet a MIÉSZ tagjai közé,
  • a regisztrációval elérheti saját cégének, nevének könnyű megtalálását a weben,
  • és még egy sor egyéb szolgáltatáshoz juthat
  • A megyei névjegyzékbe való regisztrációról az alábbiakban szólunk, előtte azonban: hogyan tudunk beregisztrálni az internetes névjegyzékbe, azaz a http://ingatlanszaknevsor.hu oldalra és a http://5x5.hu oldalra? Egy regisztrációval mindkét helyre bemehetünk.

    Amit fontosnak tartunk: elérhetőség, szakmai minimum és fotó, ezek kellenek a regisztrációhoz, melyben a megyei Közvetítői Névjegyzékbevételi határozat, vagy az Ingatlanvagyon-értékelő és közvetítői határozat scannelt, vagy fotózott képe szerepel a saját fotónkon kívül. Szükséges a képzések adatainak feltüntetése is, valamint a továbbképzések (54-es, felsőszintű, mérnöki, igazságügyi vagy egyéb minősítések, képzések feltüntetése is)

    Ezek nélkül nem  lehet élesíteni a regisztrációt!

     Tehát mégegyszer, mi kell a http://www.ingatlanszaknevsor.hu oldalra való regisztrációhoz?

  • A Megyei Közvetítői Névjegyzékbe, vagy az Ingatlanvagyon-értékelői Névjegyzékbe  való felvétel határozata
  • Saját fotó (igazolvány - jellegű, azaz teljes arccal)
  • Elérhetőségek
  • Képzési adatok
  • Regisztráció itt: http://www.5x5.hu/?pID=13

    Néhány fogalommagyarázat:
  • Csaliközvetítő: Bűnöző - akinek semmilyen szakmabelisége, végzettsége nincs, közvetíteni azért szeret, mert bejut a lakásokba, illetve megfelelő adatokat, kulcsot, helyismeretet kap a későbbi visszaélések elkövetéséhez
  • Kontár: - akinek semmilyen szakmabeli végzettsége, engedélye nincs, nem tartozik sehová, saját szakállára közvetítget, hisz nem ellenőrzi senki sem. Adókat nem fizet, elérhetősége általában egy mobilszám és egy e-mailcím, általában egy kávéház, vagy az ügyfél eladó lakása a találkozási helyszín.
  • Fekete-közvetítő: van szakmai végzettsége, de se engedélye, se vállalkozása nincs, legtöbbször irodája sem. Tiszta pénzt markol.
  • Ezeket nem csak azért kell kiszűrni, mert elveszik a piacot a hivatalos vállalkozóktól, hanem azért is, mert ez lehet a bűnözés, az ingatlanmaffia egyik előszobája.

    Hogyan lehet a Megyei Önkormányzatoknál regisztrálni?


  • Kérelem kitöltésével. KÉRELEM letölthető

  • És Milyen jogszabály kötelez a regisztrációra?
  • 2005. évi CXXXII. törvény

    A törvény szövege a lap legalján található.
  • Nyilvántartásba vételhez szükséges iratok:
  • Szakképesítést tanúsító bizonyítvány
  • a hatósági erkölcsi bizonyítvány
  • nemleges köztartozásról szóló igazolás-ezt nem szokták kérni...
  • érvényes erkölcsi bizonyítvány (3 hó)
  • illetékbélyeg
  • személyi igazolvány,
  • személyi szám,
  • lakcím kártya,
  • adóazonosító kártya
  • Ki regisztrálhat az internetes Névjegyzékbe?
  • Aki az illetékes Önkormányzatnál a fenti módon regisztrált, az interneten http://www.5x5.hu/?pID=13 oldalon tud regisztrálni.

  • Mely Önkormányzatoknál lehet regisztrálni?
  • Budapest Főváros Főpolgármesteri HivKözponti ügyfélszolgálat
  • Budapest, V., Bárczy István utca 1-3..
  • Ügyfélfogadási idő:
    Hétfő: 8.00-18.00
    Kedd, Szerda, Csütörtök: 8.00-16.30
    Péntek: 8.00-14.00

    Elérhetőségek:
    Telefon: 327-10-00, 327-12-08, 327-12-09
    Telefax: 318-86-89 Fábián Imre ügyintéző telefon:
    327-1208

  • Pest megyei lakosok, Budapesten kívüli településről, Marosvölgyi Judit információja:

    V. ker. Városház u. 7. Dr Szabolcsi Mária. T.: 061485 68 00
  • Bács-Kiskun Megye 
  •              Megyei Önkormányzat, 6000 Kecskemét, Kossuth tér 1. Tel: 483-683/2230-as mellék


  • Szombathely:

    Megyei Jogú Város PM. Hiv.
    Igazg. Oszt.
    Szombathely, Bejczy u. 1-3
    Dr Szele György, o. vez. Bodorkósiné ügyintéző
    06-94/520-100
    Fax: 06-94/328-148

  • Kaposvár:

    Megyei Jogú V.
    PM. Hiv. Közig. Ig. Közszolgáltatási Iroda
    Kaposvár, Kossuth tér 1.
    Gavora Péter, Dr Kéki Zoltán, Berkesné dr. Javós Csilla
    T.: 06 82 501 501

  • Eger
  • Az ügyet intéző iroda:
  • Lakossági Szolgálati IrodaCíme:3300 Eger, Kossuth Lajos u. 28.Ügyintéző:Balázs Éva, fsz. 7. sz. (tel.: 36 521-976), Bozsóné Pelle Ibolya, fsz. 7. sz. (tel.: 36 521-977), Zakarné Tóth Brigitta, fsz. 7. sz. (tel.: 36 521-978)Igénylő, kötelezett:-Az ügyintézés kezdeményezhető:A lakásügyi ügyintézőknél ügyfélfogadási időben.Ügyintézési határidő:30 napAz ügyintézés díja:2.200, FtKapcsolódó dokumentumok, nyomtatványok, kitöltési útmutatók:KérelemAz alkalmazott jogszabályok:A többször módosított 1993. évi LXXVIII. törvénySzükséges iratok:Kérelem, személyi igazolvány, lakcímigazolvány, adókártya, 30 napnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány, legmagasabb iskolai végzettséget igazoló okirat (másolat), szakértői végzettséget igazoló okirat (másolat).
  • Veszprém,
    M. Jog. Város
    Óváros tér 9.
    Dr Büki Szilvia, Wolf Zsuzsanna
    06-88/425-222
    Fax: 06-88/426-414

  • Zalaegerszeg M.Jogú Város Pm Hiv.

  • Kossuth Lajos u. 17-19

    Dr Nemes Katalin, Pais Anna

    92/502-100, fax: 92/311-474


  • Hajdú - Bihar Megye Önkormányzat
  • Debrecen, Piac u. 54.,

    4002. Debrecen Pf. 72

    Tel: 06/52 507-550

    Fax:06/52 507-555

    E-mail:

    megyeionk@hbmo.hu
  • Győr Megyei J. Város
    9021, Győr, Városház tér 1.
    Nagyné, dr. László Edit
    Farkasné, 96/500 341

  • Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata

    Cím: 6720 Szeged, Széchenyi tér 10-11.
    Tel: (62) 564-364; Fax: (62) 564-341 . V.
    Széchenyi tér 11.
    Forgóné, dr. Veress Klára, Ácsné, dr. Gunda Judit

  • Békéscsaba Megyei Jogú Város ÖnkormányzataKözigazgatási Osztály
    Békéscsaba, István Király tér 7.
    66/523-800Fax:66/523-804

  • Tatabánya, megyei jogú V. PMH
    Fő tér 6. Pf. 111.
    Köningerné
    34/515-700
    Fax:34/311-283

  • Székesfehérvár M. J. Város
    Városhát tér 1.
    Tillinger Géza
    22/537-195

  • Szekszárd, Megyei J Város PMHIV.

  • Béla Király tér 8.

  • T: 504 179


  • 2005. évi CXXXII. törvény

    a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról szóló 1993. évi LXXVIII. törvény módosításáról*

    ...

    27. § Az Lt. a 64. §-ának rendelkezéseit követ~oen kiegészül a következ~o új alcímmel és új 64/A-64/D. §-okkal:


    " Ingatlanközvetítés, ingatlanvagyon-értékelés és közvetítés

    64/A. § (1) Az ingatlanközvetítői tevékenység olyan önálló feladatkör, amelynek ellátásához szükséges az ingatlanok közvetítésével összefügg~o gazdasági, m^uszaki és jogi követelmények ismerete.

  • (2) Az ingatlanközvetítő a tevékenységi körén belül:
  • a) az ingatlanok (beépíthet~o telek, illet~oleg lakóépülettel vagy nem lakás céljára szolgáló épülettel beépített ingatlan) adásvételének és cseréjének közvetítésével,

    b) a lakások és a nem lakás céljára szolgáló helyiségek, telkek bérlete és tulajdona cseréjének közvetítésével,

    c) a feladatok ellátása érdekében az ingatlanok felkutatásával és azok forgalmi értékbecslésével, valamint

    d) az ügyletek lebonyolításához szükséges dokumentációk és okiratok beszerzésével és el~okészítésével összefügg~o feladatokat látja el.

  • 64/B. § (1) Az ingatlanvagyon-értékelő és közvetítői tevékenység olyan önálló feladatkör, amelynek ellátásához szükséges az ingatlanértékelés és az ahhoz kapcsolódó vagyonérték^u jogok és vagyoni értékek, valamint az ebben kialakult piaci viszonyok gazdasági, m^uszaki és jogi követelményeinek ismerete.
  • (2) Az ingatlanvagyon-értékelő és közvetítő a tevékenységi körén belül:
  • a) az ingatlanpiac és az ingatlan jellemz~oinek ismeretében az ingatlan (beépíthet~o telek, illet~oleg lakóépülettel, nem lakás céljára szolgáló épülettel beépített ingatlan) hasznosítása szerinti értékek meghatározásával,

    b) az európai értékelési normák által meghatározott fogalmak, módszerek, eljárások alkalmazásával,

    c) az értékelés formáinak és ezek változatainak alkalmazásával,

    d) az értékelésben közrem^uköd~o szakért~ok munkájának irányításával és ellen~orzésével,

    e) a megbízás szerinti feladatok elvégzésével és az eredmények teljes kör^u dokumentálásával, valamint

    f) a hasznosítási, befektet~oi szándék megvalósulását és a megbízó érdekeinek érvényesülését bemutató tanulmány elkészítésével összefügg~o feladatokat látja el.

  • 64/C. § (1) Az üzletszer^u ingatlanközvetítői, illet~oleg az üzletszer^u ingatlanvagyon-értékelő és közvetítői tevékenységet olyan gazdálkodó szervezet folytathatja, amelynek legalább egy személyesen közrem^uköd~o tagja vagy alkalmazottja - természetes személy egyéni vállalkozó esetén legalább egy alkalmazottja vagy segít~o családtagja - a külön jogszabályban el~oírt szakképesítéssel rendelkezik.
  • (2) Nem láthat el üzletszer^u ingatlanközvetítői, illet~oleg üzletszer^u ingatlanvagyon-értékelő és közvetítői tevékenységet:
  • a) akit a részére kiállított hatósági erkölcsi bizonyítvány tanúsága szerint gazdasági vagy vagyon elleni b^uncselekmény miatt joger~osen szabadságvesztés büntetésre ítéltek, és a büntetett el~oélethez f^uz~od~o hátrányos jogkövetkezmények alól nem mentesült,

    b) aki az ilyen tevékenységt~ol eltiltó joger~os bírói ítélet hatálya alatt áll,

    c) az a természetes személy vagy gazdálkodó szervezet, aki, illet~oleg amely ilyen tevékenységével összefüggésben keletkezett, joger~osen megállapított köztartozásának nem tett eleget,

    d) az, aki a gazdasági társaságokról szóló törvény alapján vezet~o tisztségvisel~o nem lehet.

    (3) A szakképesítés megszerzését a szakképzettséget tanúsító állam által elismert bizonyítvány átvételét~ol számított harminc napon belül e törvény rendelkezéseinek megfelel~oen igazolni kell.

    (4) A természetes személy a szakképesítést tanúsító bizonyítványt, a hatósági erkölcsi bizonyítványt és a (2) bekezdés c) pontja szerinti nemleges köztartozásról szóló igazolást a lakóhelye szerint illetékes megyeszékhely szerinti városi önkormányzat jegyz~ojének, Pest megyében a megyei önkormányzat f~ojegyz~ojének, Budapesten a F~ovárosi Önkormányzat f~ojegyz~ojének köteles bemutatni; ennek alapján a megjelölt szervek vezetik az ingatlanközvetítői, továbbá az ingatlanvagyon-értékelő és közvetítői névjegyzéket. A névjegyzék vezetésének célja annak hiteles dokumentálása, hogy az abban szerepl~o természetes személy rendelkezik a tevékenység végzéséhez a külön jogszabályban el~oírt szakképesítéssel.

    (5) A (4) bekezdésben említett okiratokat a cégnyilvántartás hatálya alá tartozó jogalany esetén az illetékes cégbíróságnak kell bemutatni.

    (6) A (4)-(5) bekezdésben említett kötelezettség teljesítése nem mentesít a tevékenység végzéséhez szükséges - a külön jogszabályokban el~oírt - más kötelezettségek teljesítése alól.

    (7) Ingatlanközvetítői tevékenység végzésére és a hozzá kapcsolódó ügyleti okiratok elkészítésére - a forgalmi értékbecslés, illet~oleg az ingatlanvagyon-értékelés kivételével - az ügyvéd, feladatkörében a jogtanácsos az (1) bekezdésben említett szakképesítés nélkül is jogosult.

  • 64/D. § (1) A 64/C. § (4) bekezdésében említett névjegyzék a természetes személyazonosító adatokat (név, születési hely, id~o, anyja neve), lakcímet, az értesítési címet, továbbá a szakképzettséget tanúsító bizonyítvány (oklevél) számát, kiadásának id~opontját, a bizonyítványt (oklevelet) kiállító intézmény megjelölését, valamint a szakmai tevékenység megnevezését tartalmazza.
  • (2) A névjegyzékbe vett természetes személy neve, értesítési címe, szakmai tevékenységének megnevezése és a nyilvántartásba vétel száma nyilvános, amelyr~ol bárki tájékoztatást kérhet. A nyilvántartásban szerepl~o minden további adatról a bíróság részére tájékoztatást lehet adni; a más - kívülálló - harmadik személy részére történ~o tájékoztatás megadásához az érintett természetes személy írásbeli hozzájárulása szükséges.

    (3) A névjegyzékb~ol törölni kell azt a természetes személyt:

    a) aki a megye közigazgatási területér~ol elköltözött,

    b) aki meghalt vagy a törlését kéri,

    c) akit gazdasági vagy vagyon elleni b^uncselekmény miatt joger~osen szabadságvesztés büntetésre ítéltek és a büntetett el~oélethez f^uz~od~o hátrányos jogkövetkezmények alól még nem mentesült,

    d) aki az ilyen tevékenységt~ol eltiltó joger~os bírói ítélet hatálya alatt áll."


    CSATOLT DOKUMENTUMOK (1)
    HOZZÁSZÓLÁSOK (8)
    8 hozzászólás 1 oldalon
    #8
    Válasz: Válasz: IRODA NÉLKÜLI INGATLANKÖZVETÍTŐK | 2010.05.15 07:23
    írta: Békési BÉla | válasz
    válasz erre:
    Válasz: IRODA NÉLKÜLI INGATLANKÖZVETÍTŐK írta: Békési Béla | 2010.05.15 07:17
    nem értem a cikk íróját. miért dolgozna feketén az az ingatlanközvetítő, akinek nincs irodája. nagyon sok olyan iroda működik országszerte, akiknek pénzük van, de végzettségük nincs. Miért lenne feltétel a mai gazdasági helyzetben egy iroda fenntartása. Nem vagyunk egyformák, nem mindenki végzi a munkáját felsőfokon. Annak is meg kell adni a lehetőséget, aki nem meggazdagodni, hanem megélni szeretne ebből a szakmából. Egy iroda fenntartása nagyon sok pénzbe kerül. Ha valaki ezt a költséget nem akarja kifizetni, miért jelentené azt, hogy feketén dolgozik? Gondolni kellene arra a sok ingatlanközvetítőre is, aki a gazdasági helyzet vagy kora miatt kényszerült pályát módosítani, s nincs elég pénze ahhoz, hogy "nagyban" folytassa ezt a munkát. NE ITÉLJÜNK, HOGY NE ITÉLTESSÜNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Annyit még hozzáfűznék, hogy nem fontos, hogy béreljen irodát, az is jó, ha saját házában van kialakítva az iroda, de legyen címe, elérhetősége, utolérhetősége. Egy ingatlanközvetítőnek produkálnia kell legalább havi 500 ezer Ft-ot, hogy legalább nullán legyen. Aki ezt nem tudja produkálni, az keressen más szakmát, persze, ez van, ahol nem tartható, bizonyos időszakokban, de aki nem néz szembe ezzel a költséggel, az hazudik, vagy saját magának, vagy másoknak.
    És még egy: nem kell mindenkinek ingatlanközvetítőnek lenni!
    #7
    Válasz: IRODA NÉLKÜLI INGATLANKÖZVETÍTŐK | 2010.05.15 07:17
    írta: Békési Béla | válasz
    válasz erre:
    IRODA NÉLKÜLI INGATLANKÖZVETÍTŐK írta: Budai Éva | 2010.05.15 06:21
    nem értem a cikk íróját. miért dolgozna feketén az az ingatlanközvetítő, akinek nincs irodája. nagyon sok olyan iroda működik országszerte, akiknek pénzük van, de végzettségük nincs. Miért lenne feltétel a mai gazdasági helyzetben egy iroda fenntartása. Nem vagyunk egyformák, nem mindenki végzi a munkáját felsőfokon. Annak is meg kell adni a lehetőséget, aki nem meggazdagodni, hanem megélni szeretne ebből a szakmából. Egy iroda fenntartása nagyon sok pénzbe kerül. Ha valaki ezt a költséget nem akarja kifizetni, miért jelentené azt, hogy feketén dolgozik? Gondolni kellene arra a sok ingatlanközvetítőre is, aki a gazdasági helyzet vagy kora miatt kényszerült pályát módosítani, s nincs elég pénze ahhoz, hogy "nagyban" folytassa ezt a munkát. NE ITÉLJÜNK, HOGY NE ITÉLTESSÜNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nem is azt írtam.
    Az ingatlanközvetítői munka irodához kötött, mivel másképp lehetetlen ellenőrizni, hogy aki ilyen munkakörben dolgozik, az betartja-e a szabályokat és a megbízó, ha valami baj van, hová is menjen reklamálni?
    Ez olyan, mint a vidéki vándorkovács volt anno, aki ment dolgozni, ha akart, kovácsolt ha akart, nem vett részt a település életében, nem védte a várost, ha jött az árvíz, nem ment oltani, ha égett a faluban a ház, szóval csak a pozitív dolgokat élvezte.
    Pedig van olyan, hogy közös felelősségvállalás, közös tehervállalás. Nem lehet egy szakmának respektje, ha az nem párosul felelősségvállalással.
    Hogy érthetőbb legyen: A taxis társadalom is hasonló.
    Aki ott fagyoskodik télen, aki ott pácolja magát nyáron, aki szervezethez tartozik, fizeti a fizetnivalót, eléggé rosszul veszi, amikor eljön a szombat este, és akik addig mást csináltak, beállnak egyszerre acsk taxizni, egyszerűen mondva lenyalják a tejfelt.
    Egy irodába bármikor bemehet egy Apeh ellenőr, egy fogyasztóvédelmis, számon kérhetik a nyugtaadást, a szabályok betartását. Egy feketén dologozóhoz hogyan mennek be? Hol itt a versenyegyenlőség? A céhek anno épp ezért alakultak és üldözték el a házalókat. Ezért fontos, hogy legyen identitás, és a megbízó részéről ellenőrizhetőség.
    #6
    Válasz: Mi ez az internetes Névjegyzék? Mely önkormányzatoknál | 2010.05.15 07:05
    írta: Békési Béla | válasz
    válasz erre:
    Mi ez az internetes Névjegyzék? Mely önkormányzatoknál lehet az írta: Ignácz Ibolya | 2010.01.18 07:53
    Kedves Béla!

    Még 2009-ben bejelentettem a Fővárosi Önkormányzatnál a végzettségem változását, mivel én amikor az első ingatlanos jogasítványomat megszereztem 87-ben már regisztráltattam magam. Tavaj azt mondták, hogy automatikusan hozzáférhet lesz a nevem interneten is, ezért nem értem, hogymost mit kelltennem.
    Köszi Ibolya
    Kedves Ibolya, ha már regeltette magát, és egyéni vállalkozó, akkor semmit, ha cég, akkor cégként kell regelnie
    #5
    Válasz: Mi ez az internetes Névjegyzék? Mely önkormányzatoknál | 2010.05.15 07:03
    írta: Békési Béla | válasz
    válasz erre:
    Mi ez az internetes Névjegyzék? Mely önkormányzatoknál lehet az írta: Czakó András | 2009.12.03 07:42
    Bács-Kiskun megyében lakom, többnyire ebben a megyében dolgozom, itt van az irodám.
    A Cég(Bt), ahol alkalmazott vagyok, Szabolcs megyében van bejegyezve, ott van a székhelye.
    A cégben nekem van ingatlanközvetítői végzettségem, a cég tevékenységi körében benne van az ingatlanközvetítés.
    Hol kell regisztrálni?
    Kinek kell regisztrálni? Nekem mint a tevékenységet végzőnek, vagy a Bt.-nek?

    További szép napot, Czakó A.
    Tisztelt Czakó Úr!
    Saját magát a lakóhelye szerinti megyei, v. megyei jogú város hivatalánál, a céget pedig a székhely szerint.
    #4
    IRODA NÉLKÜLI INGATLANKÖZVETÍTŐK | 2010.05.15 06:21
    írta: Budai Éva | válasz
    nem értem a cikk íróját. miért dolgozna feketén az az ingatlanközvetítő, akinek nincs irodája. nagyon sok olyan iroda működik országszerte, akiknek pénzük van, de végzettségük nincs. Miért lenne feltétel a mai gazdasági helyzetben egy iroda fenntartása. Nem vagyunk egyformák, nem mindenki végzi a munkáját felsőfokon. Annak is meg kell adni a lehetőséget, aki nem meggazdagodni, hanem megélni szeretne ebből a szakmából. Egy iroda fenntartása nagyon sok pénzbe kerül. Ha valaki ezt a költséget nem akarja kifizetni, miért jelentené azt, hogy feketén dolgozik? Gondolni kellene arra a sok ingatlanközvetítőre is, aki a gazdasági helyzet vagy kora miatt kényszerült pályát módosítani, s nincs elég pénze ahhoz, hogy "nagyban" folytassa ezt a munkát. NE ITÉLJÜNK, HOGY NE ITÉLTESSÜNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    #3
    Mi ez az internetes Névjegyzék? Mely önkormányzatoknál lehet az | 2010.01.18 07:53
    írta: Ignácz Ibolya | válasz
    Kedves Béla! Még 2009-ben bejelentettem a Fővárosi Önkormányzatnál a végzettségem változását, mivel én amikor az első ingatlanos jogasítványomat megszereztem 87-ben már regisztráltattam magam. Tavaj azt mondták, hogy automatikusan hozzáférhet lesz a nevem interneten is, ezért nem értem, hogymost mit kelltennem. Köszi Ibolya
    #2
    Mi ez az internetes Névjegyzék? Mely önkormányzatoknál lehet az | 2009.12.03 07:42
    írta: Czakó András | válasz
    Bács-Kiskun megyében lakom, többnyire ebben a megyében dolgozom, itt van az irodám. A Cég(Bt), ahol alkalmazott vagyok, Szabolcs megyében van bejegyezve, ott van a székhelye. A cégben nekem van ingatlanközvetítői végzettségem, a cég tevékenységi körében benne van az ingatlanközvetítés. Hol kell regisztrálni? Kinek kell regisztrálni? Nekem mint a tevékenységet végzőnek, vagy a Bt.-nek? További szép napot, Czakó A.
    #1
    Mi ez az internetes Névjegyzék? Mely önkormányzatoknál lehet az | 2008.10.11 09:31
    SZÓLJ HOZZÁ
    Adja meg a választ a fenti matematikai feladatra!


    | ha hibát, félreérthető dolgot talál a portálon klikk ide |
    jelenleg 0 felhasználó és 7 vendég van a webhelyen.

  • Válasz: Kérdezd meg az ügyvédünket!
    írta: dr. Polgárdi Gábor ügyvéd
    07.23 03:17
  • Kérdezd meg az ügyvédünket!
    írta: Makkainé Hoksza Éva
    07.21 13:40
  • Válasz: Kérdezd meg az ügyvédünket!
    írta: dr. Polgárdi Gábor ügyvéd
    07.21 05:51
  • Mennyi munka van egy ingatlannal?
    írta: Kerepesi Gyöngyi
    07.19 07:19
  • Kérdezd meg az ügyvédünket!
    írta: Mária
    07.15 06:33

  • Védené-e a hazai termőföldet?

    Igen, feltétel nélkül!
    Részben igen
    Nem védem, szabad a piac
    Nem érdekel